درباره ماجرای انتخاب شدن علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی و کامنتهای وارده از آشور عزیز!!

درباره این پست که گیرداده بودیم به علی دایی و احوالات انتخابش به عنوان مربی تیم ملی، دوستی، آشور نام، یکی دو کامنت گداشت و من هم پاسخکی دادم و کامنت سوم یا چهارمش که آمد؛ آمدم جواب بدهم یک کمی طولانی شد و گفتم در این وانفسای بی پستی این هم می شود یک پست صفحه پرکن و همین….

اول یکی دو جمله از آن پست کذایی و پست مرتبط با آن:

هیچ کس در اندازه های علی دایی شک نداره….اما، قبول کنین که بهترین گزینه داخلی، افشین قطبی بود. حالا چی شده که یهویی! بعد از کلی مذاکره افشین و فدراسیون و سفر بی حاصل به سازمان تربیت بدنی (که علی آبادی حاضر نشد قطبی رو ببینه)، اسم علی دایی از قوطی آقایون در میاد، آدم میمونه حیرون…..اون هم در موقعیتی که خود دایی در برنامه نود، دیگران رو به لابی کردن متهم میکنه و مستقیما میگه ” اونی انتخاب میشه که لابی قدرتمندتری داشته باشه”….هیچ کس در میزان ارادت علی آبادی (پدر ورزش ایران) به جنرال امیر قلعه نویی شک نداره، و در این موقعیت، بعد از شکست تاریخی امیر به قطبی در برنامه نود، مطمئنا سازمان تربیت بدنی نمیتونه کارتهاشو روی امیر خرج کنه…..اما چرا قطبی نه؟ هنوز افشاگریهای کیهان اندرباب ارتباط خانوادگی افشین قطبی با خاندان پهلوی کهنه نشده، پس مطمئنا دولت نمیتونه این اجازه رو بده که اون بشه سرمربی. هرجند که بجز عدم آشنایی با جو فوتبال ما و بازی های پشت پرده اون، هیچ کس نمیتونه ایراد دیگه ای از قطبی بگیره….در اینجاست که علی دایی در نقش منجی، سوپرمن، بتمن، رستم یا هر چیز دیگه ای که فکرشو بکنین ظاهر میشه و علیرغم اینکه اصلا اسمش جزو اون لیست پنج شش نفره معروف نبوده، میشه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و بار دیگه میشه نفر اول این مملکت در رسانه ها……مطمئنا دایی گزینه خوبی برای تیم ملی فوتبال ماست. اما ده سال بعد! نه الان. مطمئن باشین همه نمیتونن کلینزمن باشن. همه جا آلمان نیست. اینجا ایرانه……..این لابی کردن دایی با خدا بدجوری منو یاد اون جمله معروف در موردش انداخت که میگفتن، “اون خوب بلده از سرش استفاده کنه!” اینبار هم خوب استفاده کرد. هم خودش به تیم ملی رسید! هم دل دولت و علی آبادی رو به دست اورد. هم رابطه رئیس نوجوان سایپا با دولت رو تقویت کرد، هم کفاشیان رو، کل یوم نجات داد و هم خیلی چیزهای دیگه…

اما ادامه ماجرا:

آشور: حتما خودت میدانی که مردم ایران با تو هم عقیده نیستند.

اگر یادت نرفته باشه که میدونم یادت نرفته. اولین برنامه 90 بعد از انتخاب دائی به سرمربی گری تیم ملی از مردم نظرخواهی عجیبی کرد(آیا فکر میکنید دائی بهترین گزینه برای مربی تیم ملی بود) که حدود 80%مردم در میان ناراحتی مجری دائی را بهترین گزینه گفتند .

در عین اینکه معتقد هستم آقای قطبی آدم باشخصیتی است. و منظور من مقایسه باایشان نیست.

______________

فربد: ببخشید (به قول دایی) مگه شما ملت ایرانی که اینطوری میگی؟ شما نهایتا نماینده خودتون و جمعی از دوستانتون هستید! نه؟
الان یه نگاه بی طرفانه به اوضاع و احوال تیم ملی بندازی، خیلی چیزها رو متوجه میشی، از قرارداد پیراهن تیم ملی گرفته، تا اسپانسرشیپ کارخانه سایپا برای تیم ملی و از همه خنده دار تر، دعوت چندین بازیکن از تیم سایپا به تیم ملی، ابراهیم میرزاپور با اون نمایش ضعیفش در برابر پرسپولیس و کل لیگ یک فصل گدشته، یا محمد پروینی که لیت بارسکی اونو به دلیل بی انضباطی از تیم کنار میزاره، همه جا هم شایعه میشه که مصدومه، ولی نزدیک 40 دقیقه برای تیم ملی بازی میکنه، انتخاب معنادار بازیکنان تیم ملی، جوری که بازی سایپا و سپاهان (میدونین که مربیش کیه؟) لغو بشه و اونا فرصت استراحت بعد از بدنسازی رو داشته باشن!
بازم بگم یا بسه؟؟

******

آشور: تیمی رو تحویل دائی دادند که هیچ مربی به نام خارجی حاضر نشد تحویل بگیرد.در شرایطی تیم را تحویل گرفت هیچ کس با این بلبشو ای که به ورزش ما بخصوص فوتبال حاکم است نمیتواند باور کند که این تیم به جام جهانی برود.ولی من مطمئن هستم اگر دائی با این تیم در بازیهای جهانی اول هم بشود تو و امثال تو از رو نمیروید.

______________

فربد: اتفاقا می شد با اندکی زیرکی و مقداری پول و اطلاعات یک مربی خوب خارجی استخدام کرد. بعد از آن هم مگر نه اینکه قطبی را برای مربی گری تیم ملی انتخاب کرده بودند. پس چه شد؟
در نهایت من فقط آرزو میکنم تیم به جام جهانی برود. چون اگر نرود آنوقت همه مملکت باید بیافتند به پای آقای دایی تا ایشان بلکه ببخشند همه مردم را. این آقا که کسی را قبول ندارد و کسی که از او بالاتر نیست. اگر تیم نرود جام جهانی همه مقصرند غیر از ایشان!

******

آشور: وقتی آدمهائی مثل تو سعی در خراب کردن قهرمانان خودشون رو داشته باشند نتایج المپیک کارمزدشون خواهد بود فکر کن فرانسه با قهرمانشون که باعث حذف فرانسه شدچقدر با احترام رفتار کردند و تو به خودت فکر کن که تمام زورتو میزنی تا کسی که در فوتبال ایران تا اوج رفته رو هر طور میتونی خراب کنی!یک بار تصور کن آدمهائی مثل رضا زاده یا دائی و یا ساعی تو یک کشور دیگه بودند هم آیا این وضع را داشتند یا نه!!. میدونی شاید هم تقصیری نداری تو کشوری که پر از مثالهائی است مانند :دیگی که برای من نجوشد میخوام سر سگ توش بجوشد. نباید خروجی بیشتر از تو داشته باشد.فعلا برو با نتایج المپیک حال کن.
______________

فربد: خوشحالم که نقشم اونقدر در نتایج المپیک پررنگه که از من هم به عنوان یکی از بانیان این قضیه بازخواست میکنی، اگه میدونستم چهارتا مطلب و نصفی که اینجا نوشتم همچین تاثیری میزاره، حتما یه فکری هم برای بدبختیهای گرسنگان آفریقا میکردم!!
امیدوارم منظورت از قهرمان فرانسه، زیدان نباشه، چون مقایسه زیدان و علی دایی، مقایسه سیستم اداری و زندگی اروپا با جهان سوم و آسیا مخصوصا ایرانه. تقریبا زیدان و دایی هر دو باهم فوتبالو کنار گذاشتن. نمیتونی بگی که دایی از زیدان بزرگتر بوده، معروف تر بوده، پولدار تر بوده، محبوب تر بوده، یا حتی فوتبالیست بهتری هم بوده. می تونی بگی دایی بهتر بوده؟؟
مسلمه که نه. اما اینو بگو که زیدان اومد به زور پارتی و رانت و پولش، سرمربی تیم ملی فرانسه بشه؟ حتی با اون گندهای گنده ای که دومنک توی یورو2008 زده؟ اومده با همین رانت و شهرتی که داره، یه باشگاهو دست بگیره. بیاد کارخونه لباس بزنه و لباساشو به تیمی که مربیش هست، _فقط مربیشه، تیم ملی مال همه مردمه_ به زور بفروشه. زیدان کی این کارا رو کرده. زیدان و دایی هر دو سفیر صلح و دوستی یونیسف هستند. لطف میکنی بگی کدوم یکی شون فعالیتهای بیشتری داشتن؟ خواهش میکنم!

عزیز من. هیچ کس منکر شهرت علی دایی نیست. هیچ کس هم نمیتونه آدمیو که با تلاش و کوشش خودش به یه جایی رسیده، زیر سوال ببره. اون موقع که رفت آلمان، کسی چیزی گفت؟ نه. چون خوب بازی میکرد. اونجا دووم هم اورد. خیلی بازیهای تیم ملی بوده که بدون علی دایی هیچ نتیجه ای نمیگرفتیم. شک نکن. اما تو ثابت کن که تو این مملکتی که شما بدون پارتی و رانت و لابی، یه لیوان آب نمیتونی بخوری، چطور یه اون یه شبه شده سرمربی تیم ملی؟ فقط اینو واسه من ثابت کن. من هیچ حرفی ندارم. در مورد ساعی و رضازاده، تا زمانی که اونها هم از رانت و پارتی استفاده نکنن برای من محترمن. اما اگه اونا هم بخوان اینجوری برن جلو، مطمئن باش میشن نسخه بدل علی دایی، که این کارا رو بیشتر از هر کس دیگه ای بلد بود.

الان، همین الان ساعی دومین طلای المپیکشو گرفت. مبارکه. خیلی، فقط امیدوارم بابت این مدال از مردم طلبکار نشه. مشکل کسی مثل دایی اینه، که فکر میکنه تو شهر کورا داره زندگی میکنه و چون تنها یک چشم شهر اونه، پس باید پادشاهی کنه!!. نه عزیزم. گذشت اون زمانی که یک سلطان بود و تمام. الان دیگه نمیتونی با گردن کلفتی راهتو پیش ببری (هرچند یه عده ای هنوز میبرن!!!!) شما وقتی یه کسی هستی در مقیاس دایی، یا بالاتر و یا پایینتر، باید جواب بدی، علمتو ثابت کنی، دانسته هاتو ثابت کنی، ثابت کنی که از همه بهترینی، نه به خاطر اینکه یه زمانی ال بودی و بل، هیچ کس ازت انتقاد نکنه و جواب همه رو با قادری بدی. بازهم میگم امیدوارم، از صمیم قلب که تیم ملی نتیجه بگیره. نه به خاطر دایی یا هر کس دیگه. بخاطر غور ملی، که بیش از این جریحه دار نشه!

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s