چرا علی دایی؟ یا وقتی لابی خیلی کلفت میشود…!

علی دایی، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایرانهر جوری فکرش را میکنم هیچ رقم توی کت من نمی ره که علی دایی را فقط و فقط فدراسیون بی عرضه فوتبال انتخاب کرده باشه. الان یکی دو ساعتی هست که اعلام کرده اند و من هنوز توی کف موندم. هیچ کس در اندازه های علی دایی شک نداره، تمام دنیا، بدون تردید فوتبال ما رو با علی دایی میشناسن. شاید هم تنها ایرانی که توی دنیا بتونه با دایی رقابت کنه در شهرت، محمود احمدی نژاد باشه. اما، قبول کنین که بهترین گزینه داخلی، افشین قطبی بود. حالا چی شده که یهویی! بعد از کلی مذاکره افشین و فدراسیون و سفر بی حاصل به سازمان تربیت بدنی (که علی آبادی حاضر نشد قطبی رو ببینه)، اسم علی دایی از قوطی آقایون در میاد، آدم میمونه حیرون. اون هم در موقعیتی که خود دایی در برنامه نود، دیگران رو به لابی کردن متهم میکنه و مستقیما میگه » اونی انتخاب میشه که لابی قدرتمندتری داشته باشه». فقط من موندم که چطوری میخواد این قضیه رو ماست مالی کنه. این حرف رو مطمئنا از روی عصبانیت زده. انتظار داشته که اولین نفر از اون برنامه بخوان و اونو کاندید کنن. اما کسی تحویلش نمیگیره. الان واقعا مشخص میشه که نقش عوامل بیرونی و لابی های کلفت ترچقدر مهمه! اون هم در حالی که اسمش جزو لییست اولیه، و حتی دومیه! هم نبوده.

هیچ کس در میزان ارادت علی آبادی (پدر ورزش ایران) به جنرال امیر قلعه نویی شک نداره، و در این موقعیت، بعد از شکست تاریخی امیر به قطبی در برنامه نود، مطمئنا سازمان تربیت بدنی نمیتونه کارتهاشو روی امیر خرج کنه. شک نکنین که اگه مطبوعات و افکار عمومی فشار نمیاوردند امیر الان سرمربی بود. اما عدم مقبولیت باعث شد که سازمان فعلا بی خیال بشه.

اما چرا قطبی نه؟ هنوز افشاگریهای کیهان اندرباب ارتباط خانوادگی افشین قطبی با خاندان پهلوی کهنه نشده، پس مطمئنا دولت نمیتونه این اجازه رو بده که اون بشه سرمربی. هرجند که بجز عدم آشنایی با جو فوتبال ما و بازی های پشت پرده اون، هیچ کس نمیتونه ایراد دیگه ای از قطبی بگیره، اما اگر اون میشد سرمربی، کی می خواست جواب برادران کیهانی و امثال اونها رو بده.

در اینجاست که علی دایی در نقش منجی، سوپرمن، بتمن، رستم یا هر چیز دیگه ای که فکرشو بکنین ظاهر میشه و علیرغم اینکه اصلا اسمش جزو اون لیست پنج شش نفره معروف نبوده، میشه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و بار دیگه میشه نفر اول این مملکت در رسانه ها. شک نکنین این انتخاب، حتی سفر مقامات ایران به عراق رو _ بعد از چهل سال _ تحت الشعاع قرار میده.

مطمئنا دایی گزینه خوبی برای تیم ملی فوتبال ماست. اما ده سال بعد! نه الان. مطمئن باشین همه نمیتونن کلینزمن باشن. همه جا آلمان نیست. اینجا ایرانه. با درگیریهای خودش و مسائل خودش. واقعا امیدوارم که دایی موفق بشه، چون تیم ملی موفق میشه. نمیتونم بگم خوشبینم اما حداقل خوشحالم که جنرال، فعلا این دور و بر پیداش نمیشه. به شخصه حتی حاضر بودم حاجی مایلی بشه سرمربی و قلعه نویی نه.

____________

واقعا که این افشین قطبی جنتلمن واقعیه. بخوانید: تبریک قطبی به دایی

و ماست مالی ابلهانه آقایان.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”چرا علی دایی؟ یا وقتی لابی خیلی کلفت میشود…!

 1. پوچ

  «مطمئنا دایی گزینه خوبی برای تیم ملی فوتبال ماست. اما ده سال بعد! نه الان. مطمئن باشین همه نمیتونن کلینزمن باشن. همه جا آلمان نیست. اینجا ایرانه»

  با این خیلی موافقم البته شاید 5 سال نه 10 سال و متاسفانه هنوز پارامترهای دیگه ای هست که مربی رو تعیین می کنه و همین میشه که یکی مثل مایلی کهن اسمش تا این حد بالا میاد.

  امیدوارم دایی موفق بشه

 2. houshang

  مشکل تیم ما، مربی نیست. فوتبالیست های ما، نمی تونند بازی کنند. چند تا پیر مرد با چند تا فوتبالیست جدید که همشون با باندبازی و پارتی بازی رفتن تو تیم ملی !!!!
  بچه های محله ما، از اونا بهتر بازی میکنن.
  متاسفانه مشکل، مشکل درآمد هم است. طرف فکر میکنه اینجا هم مثل اورپا باید خدا تومن پول بگیره، یک هزارم اونا هم نمی تونه بازی کنه.
  این سری با دقت گزارش های مربوط به تمرینات تیم ملی ببینید، چند دور می دوند، یه دس گل کوچیک می زنن، بعد می رن خونه !
  ___________________________________
  این تیکه آخری رو خدائیش خوب اومدی…

 3. vivavida

  فکر کن بعد این همه جلسه گذاشتن و رای گیری و حرف و حدیث و دقیقا وقتی همه داشتن به قلعه نوعی و قطبی فکر می کردن یهو مردمو سورپرایز می کنن و می گن علی دایی … جلل الخالق اینا دیگه کین . البته علی دایی هم کم کسی نیست ولی من که فکر نمی کنم به درد مربیگری تیم ملی بخوره. حالا که تا امروز هر کی اومده یه سری به تیم ملی زده بذار اینم بره که پروندش کامل شه .

 4. jarchy

  سلام و درود
  اگر یادتون باشه خود آقای دائی گفتن که قصد خداحافظی ندارن وتا جام جهانی هستن وبازی می کنن. اگر نتونن بازی کنن حتما مربی میشن ، خلاصه این آقا هم قصد خدمت به مملکت رو داره.
  درپناه خدا

 5. a.k

  تو نود كه ديشب گفت لابي اش خدا بوده !!! چرا قربونش برم فقط لابي بعضي از خوديا ميشه ؟

 6. پارمیدا

  از 2 روز پیش که شنیدم تا الان همش دنبال جواب این سوال بودم که چرا قطبی نه؟ الان این مطلب رو خوندم یه جورایی دلم شکسته باورم نمیشه اینقدر راحت همه چی رو با هم قاطی میکنند…رفتارهای قطبی تو این چند دهه که خارج از کشور بوده چه مشکلی داشته؟ گیریم که با خاندان پهلوی هم نسبت داشته باشه (که میگن نداره ولی من باورم نمیشه!) وقتی خودش دور از هرگونه جریان و فعالیت سیاسیه چرا باید به این سادگی شایستگی هاش نادیده گرفته بشه؟! این وسط با شخصیت قطبی واقعا بازی شد خودش هم تو یه مصاحبه گفته که حالا فوتبال ایران رو بهتر میشناسه و تصمیم خاصی هم برای تمدید قراردادش در پایان فصل نداره! یه نخبه کشی به تمام معنا…!

  هرچند شاید دور از انصاف باشه اما…دعا میکنم تیم ملی از هیچ بازی سربلند بیرون نیاد تا زمانی که علی دایی روی نیمکت و در سمت سرمربی گری نشسته!

 7. بازتاب: علی دایی، نماینده خداوند درتیم ملی فوتبال ایران! یا پوپولیستتو بخورم بلا!! « Notes for Nothing…نوشته هایی برای هیچ

 8. الیار از کرج

  زنده باد سالطان علی دایی
  و مرگ بر خاینان و دشمنان و شیطان صفتان و بد خواهان علی دایی
  چشم دشمنان کور
  ………………………………!!
  تیم ملی تیم همه مردم ایرانه و انشالله همیشه سربلند می شه

 9. mohammad

  حالا که فوتبال سیاسی شده امیدوارم دایی موفق نشه تا علی آبادی گم شه بره

 10. سحر

  چرا این همه با دایی دشمن هستین ؟

  مگه جز اینه که فوتبال ایران برای دنیا با دایی شناخته شده است ؟

  متاسفم دوستان واقعا بعضیا چشم ندارند موفقیت کسی و ببیند

  دایی افتخار و سر بلندی ایرانه

  آیا بازهم مثل دایی کسی و داریم ؟ مسلما نه و هیچ وقت هم نخواد بود

  شب همگی عزیان خوش

 11. Farshid

  Ali ostooreh Footbale iran hast va sabet kard ke dar lebseh morrabi ham harfaye ziyadi baraye goftan dareh, alan bejayeh harfayeh bi rabt ke chera va chetor va ,,,va ,,va bayad behesh komak dad va hemayatesh kard, na inkeh hashiyeh sakht.

  ___________________
  دوست عزیز! کسی حاشیه سازی نکرد. فقط من سعی کردم بفهمم که چرا و چطور یهویی دایی میشه سرمربی تیم ملی! همین.

 12. غلوضا اكبر منفرج

  مطمئنا دايي همان طور كه بازي گري در تيم ملي را با نام مخدوشي به اتمام رساند در تيم ملي باكسوت سر مربي نيز اين كار را تكرار مي كند لذا فوتبال ما هم مثل بقيي امور جاري كشور دچار فساد و جلانگاه عدهاي نور چشمي شده است

 13. نشاط

  خوب شد دايي شد سرمربي تيم ملي و فكر هم ميكنه تيم ملي ارث پدرشه مهدوي كيا را بخاطر اين خط زد كه كاپيتان تيم ملي بود آخه بدش مياد كس غير از خودش بشه كاپيتان تيم ملي

 14. دايي

  خاك بر سر آنهايي كه اين … را گذاشتند سر مربي تيم
  ملي ايشان يك … دروغگو و دزد است
  اينهمه آدم بالياقت تر از از اين آشغال وجود داره
  اين دزد بي همه چيز را گذاشتند دست اين آشغال با كله گنده تيم پرسپوليس و استقلال و بالاتر از اونها در مورد خريدهاي تيم ملي يكيه
  خاك بر سر همتان

 15. رضا

  براتون متاسفم واقعا شما برید به بابا جونتون جلال طالبی بچسبید شما نه لیاقت قطبی رو دارید ونه لیاقت دایی رو فقط بلدید …..کنید.
  پس …..کنید که سحر نزدیک است.
  _____________________________________
  اگه یکی به من بگه که منظور این بابا چیه، یه جایزه حسابی داره پیش من. جلال طالبی کیه؟ که از طالبی حرف زد؟؟ این بابا از کی داره طرفداری می کنه؟

 16. آشور

  حتما خودت میدانی که مردم ایران با تو هم عقیده نیستند.
  اگر یادت نرفته باشه که میدونم یادت نرفته. اولین برنامه 90
  بعد از انتخاب دائی به سرمربی گری تیم ملی از مردم نظرخواهی عجیبی کرد(آیا فکر میکنید دائی بهترین گزینه برای مربی تیم ملی بود)که حدود 80%مردم در میان ناراحتی مجری دائی را بهترین گزینه گفتند .
  در عین اینکه معتقد هستم آقای قطبی آدم باشخصیتی است. و منظور من مقایسه باایشان نیست.
  _________________________
  ببخشید (به قول دایی) مگه شما ملت ایرانی که اینطوری میگی؟ شما نهایتا نماینده خودتون و جمعی از دوستانتون هستید! نه؟
  الان یه نگاه بی طرفانه به اوضاع و احوال تیم ملی بندازی، خیلی چیزها رو متوجه میشی، از قرارداد پیراهن تیم ملی گرفته، تا اسپانسرشیپ کارخانه سایپا برای تیم ملی و از همه خنده دار تر، دعوت چندین بازیکن از تیم سایپا به تیم ملی، ابراهیم میرزاپور با اون نمایش ضعیفش در برابر پرسپولیس و کل لیگ یک فصل گدشته، یا محمد پروینی که لیت بارسکی اونو به دلیل بی انضباطی از تیم کنار میزاره، همه جا هم شایعه میشه که مصدومه، ولی نزدیک 40 دقیقه برای تیم ملی بازی میکنه، انتخاب معنادار بازیکنان تیم ملی، جوری که بازی سایپا و سپاهان (میدونین که مربیش کیه؟) لغو بشه و اونا فرصت استراحت بعد از بدنسازی رو داشته باشن!
  بازم بگم یا بسه؟؟

 17. آشور

  تیمی رو تحویل دائی دادند که هیچ مربی به نام خارجی حاضر نشد تحویل بگیرد.در شرایطی تیم را تحویل گرفت هیچ کس با این بلبشو ای که به ورزش ما بخصوص فوتبال حاکم است نمیتواند باور کند که این تیم به جام جهانی برود.ولی من مطمئن هستم اگر دائی با این تیم در بازیهای جهانی اول هم بشود تو و امثال تو از رو نمیروید.
  ________________
  اتفاقا می شد با اندکی زیرکی و مقداری پول و اطلاعات یک مربی خوب خارجی استخدام کرد. بعد از آن هم مگر نه اینکه قطبی را برای مربی گری تیم ملی انتخاب کرده بودند. پس چه شد؟
  در نهایت من فقط آرزو میکنم تیم به جام جهانی برود. چون اگر نرود آنوقت همه مملکت باید بیافتند به پای آقای دایی تا ایشان بلکه ببخشند همه مردم را. این آقا که کسی را قبول ندارد و کسی که از او بالاتر نیست. اگر تیم نرود جام جهانی همه مقصرند غیر از ایشان!

 18. آشور

  وقتی آدمهائی مثل تو سعی در خراب کردن قهرمانان خودشون رو داشته باشند نتایج المپیک کارمزدشون خواهد بود فکر کن فرانسه با قهرمانشون که باعث حذف فرانسه شدچقدر با احترام رفتار کردند و تو به خودت فکر کن که تمام زورتو میزنی تا کسی که در فوتبال ایران تا اوج رفته رو هر طور میتونی خراب کنی!یک بار تصور کن آدمهائی مثل رضا زاده یا دائی و یا ساعی تو یک کشور دیگه بودند هم آیا این وضع را داشتند یا نه!!. میدونی شاید هم تقصیری نداری تو کشوری که پر از مثالهائی است مانند :دیگی که برای من نجوشد میخوام سر سگ توش بجوشد. نباید خروجی بیشتر از تو داشته باشد.فعلا برو با نتایج المپیک حال کن.
  ________________________
  دوست عزیز دیدم پاسخ طولانی شد، یه پست جداگانه زدم برای همین کار
  مرسی

 19. بازتاب: درباره ماجرای انتخاب شدن علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی و کامنتهای وارده از آشور عزیز!! « Notes for Nothing…نوشته هایی برای هیچ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s